اخبـــار


ماجرای کشف کوه طلا در شاندیز در زمان ناصرالدین شاه

برابر تقویم‌های تاریخی ۱۱ اردیبهشت ۱۲۵ سال پیش؛ یعنی روزی مثل همین روز‌ها که هوا از مدد اردیبهشت، بهشت و احوال روزگار خوش است، سلطان قاجاری دارد خودش را برای جشن پنجاهمین سال صاحبقرانی‌اش آماده می‌کند، کاغذ دعوت سوگلی‌ها را می‌نویسد و به خیل شاهزادگان بی‌شمار دربارش، خلعتی عطا می‌کنند.

۱۴۰۰/۳/۲۲

اشتغال بیش از 300 نفر در معادن طلای خراسان جنوبی

جرجانی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با اشاره به اشتغال ۳۰۰ نفر در معادن طلای استان گفت: این اشتغال در معادن طلای شادان، کودکان و هیرد خراسان جنوبی ایجاد شده که تا پایان سال با بهره برداری و گسترش فعالیت در این واحد‌ها، اشتغال هم افزایش می‌یابد.

۱۴۰۰/۳/۲۲

کشف معادن جدید طلا، مس و سنگ آهن

علیرضا رزم حسینی با اعلام این خبر با اشاره به ظرفیت بالای معادن کشور گفت: ما در حال راه اندازی هلدینگ‌های مربوط به سنگ‌های گران قیمت هستیم که در کل کشور توسعه یابد.

۱۴۰۰/۳/۲۲

چه سنگ هایی نشانه وجود معدن طلا هستند؟

این یافته ها برای اولین بار ثابت کرد که چنین خوشه هایی در سیستم های زمین شناسی حاوی طلا ایجاد می شوند ، نه فقط در آزمایشگاه ها. مک لیش اعلام داشته است ، این تحقیق همچنین شواهدی مبنی بر لخته شدن کوچکترین نانوذرات طلا پیدا کرده است.

۱۴۰۰/۳/۲۲

میزان تولید شمش طلا در کشور به ۱۲ تن در سال رسیده است

معاون صنایع و معادن وزیر صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: میزان تولید شمش طلا در کشور با ۱۴ درصد افزایش نسبت به سال ۹۱ در حال حاضر به ۱۲ تن در سال رسیده است.

۱۴۰۰/۳/۲۲
ورود پرسنل